Magnez w sprayu, a dokładniej rzecz ujmując olej magnezowy (https://www.bee.pl/betteryou-olejek-magnezowy-goodnight-spray_p148972.html), jest zdecydowanie bardziej skuteczny od tradycyjnego magnezu w formie tabletek. Obecnie spray zyskuje coraz większą popularność, ale skąd takie zainteresowanie nim? W poniższym artykule przybliżymy informacje dotyczące oleju magnezowego, a także szereg właściwości podczas jego stosowania. Produkt ten jest polecany przede wszystkim dla osób z problemami kręgosłupa, stawów, a także innych części ciała.

Olej magnezowy – czym jest?

Olej magnezowy jest najszybszym oraz najbardziej skutecznym sposobem suplementacji magnezu. Produkt ten jest naturalny oraz nowoczesny, co wpływa na jego popularność. Olej zawiera chlorek magnezu (skoncentrowaną sól magnezową), a także mikroelementy, które pochodzą z Morza Martwego. Wpływają one na skórę przede wszystkim odżywczo, kojąco oraz regenerująco. Olej magnezowy zawiera również dobrze przyswajalne jony magnezu, dlatego poleca się stosowanie go w przypadku przywracania odpowiedniej równowagi magnezu w organizmie. Preparat nie zostawia tłustych plam na skórze, a także nie zatyka porów, przez które skóra ma szansę oddychać. Nie zawiera metali ciężkich, co pozytywnie wpływa na stosowanie go dla skóry o każdym typie.

Chlorek magnezu – jakie są jego właściwości?

Chlorek magnezu jest bardzo cennym związkiem chemicznym, który powstaje w wyniku odparowywania wody morskiej. Wpływa on bardzo pozytywnie na zwalczanie drobnych infekcji oraz opóźnia skutki starzenia się skóry, a dodatkowo zwiększa witalność organizmu. Chlorek magnezu jest jedyną formą magnezu, która posiada właściwości przeciwzapalne. Zawiera on tylko 12% masowych elementarnego oraz ważnego związku chemicznego, lecz bardzo szybko wchłania się przez skórę. Dodatkowo kolejnymi właściwościami chlorku są przyspieszenie metabolizmu, a także wspomaganie prawidłowej pracy nerek.

Magnez w sprayu – zalety stosowania

Stosowanie oleju magnezowego wpływa na uzupełnianie niedoboru magnezu w organizmie, ponieważ związek chemiczny dociera szybko i bezpośrednio do komórek. Dodatkowo olej magnezowy zapobiega skurczom mięśni, redukuje poziom stresu, eliminuje stanu zapalne w organizmie, a także usuwa z organizmu wszelkie metale ciężkie. Chlorek magnezu dostarcza skórze także prawidłowe nawilżenie, poprawia jej elastyczność oraz strukturę, co skutkuje spowolnieniem skutków starzenia się. Działa on także na wzmocnienie stawów, zębów, kości. Olej magnezowy stymuluje także aktywność enzymów trawiennych, tzn. wspomaga pracę układu trawiennego oraz nerwowego.

Magnez stosowany w formie tabletek jest narażony na wiele czynników, zaburzających jego wchłanianie do organizmu, wśród których są problemy z jelitami, zbyt wysoka ilość wapnia oraz zakwaszenie organizmu. Zaleca się stosowanie magnezu w sprayu, ponieważ skóra jest największym organem ludzkiego ciała oraz posiada zdolność wchłaniania składników odżywczych, a także toksyn.

Woman obraz autorstwa freepik - www.freepik.com